Akrilik Zemin Tenis Kortu Yapımı - Blog - Gözde İnşaat Spor Sahaları Yapımı ve Yenileme | Tenis - Basketbol - Voleybol - Futbol - Hentbol - Badminton

İletişim Bilgilerimiz
Sport Players
İletişim Bilgilerimiz
İçeriğe git

Akrilik Zemin Tenis Kortu Yapımı

Gözde İnşaat Spor Sahaları Yapımı ve Yenileme | Tenis - Basketbol - Voleybol - Futbol - Hentbol - Badminton
Yayınlayan içinde Tenis Kortu ·
Tags: akrilikteniskortsahazemin
Akrilik Zemin Tenis Kortu, Uluslararası Tenis Federasyonu (ITF) standartlarına göre 18m x 36m ölçüle WebSite X5 Demo Version an inşa edilmektedir. Tenis kortlarında zeminlerine göre farklı kategorilerden bahsetmek mümk WebSite X5 Demo Version ğal olup olmamasına göre iki grup Tenis Kortu zemini vardır:

  • Doğal Tenis Kortu Zemini ( WebSite X5 D
  • emo Version is Kortu Zemini (Suni Çim Kort, Akrilik Kort veya Tartan Kort)

Sentetik Tenis Kor WebSite X5 Demo Version anlaşmış Gözde İnşaat, tenis kortlarının yapımını 3 – 4 hafta gibi kısa bi WebSite X5 Demo Version erçekleştirmektedir.

Akrilik Tenis Kortu Yapımı ve Özellikleri
Uluslara WebSite X5 Demo Version TF) tarafından belirlenen standartlara göre Akrilik Zemin Tenis K WebSite X5 Demo Version nde inşa edilmektedir. Akrilik tenis kortları yine de talep d WebSite X5 Demo Version nım amaçlı daha küçük ölçülerde tenis kortları da yapılab WebSite X5 Demo Version r işleri, tel örgü, aydınlatma, yerinde döküm akrilik WebSite X5 Demo Version filesi takılması ile anahtar teslim olarak tenis ko WebSite X5 Demo Vers

ion s için Akrilik Zemin Çeşitleri
Akrilik tenis kortla WebSite X5 Demo Version abilmektedir.
a)   Akrilik zemin
b)   WebSite X5 Demo Version in

Her iki zemin türünde de yapım aşamaları benzer WebSite X5 Demo Version Akrilik Zemin sistemlerinde fazladan “cushion” ola WebSite X5 Demo Version katman vardır. Cushion, spor zeminleri yapımı için WebSite X5 Demo Version akrilik reçine ve çeşitli sentetik içerikleri bul WebSite X5 Demo Version rüdür. Sentetik zeminler grubu olan suni çimde de, WebSite X5 Demo Version lerde de bir alt katman gerekmektedir. Ancak akril WebSite X5 Demo Version ece asfalt katman serilebiliyorken, diğer ikisinin WebSite X5 Demo Version rak tercih veya şartlara göre asfalt da dökülebili WebSite X5

Demo Version Kortu Yapımı Genel Özellikleri
Bütün sentetik tenis WebSite X5 Demo Version lanacak sentetik zemine ilişkin aşamalar hariç tür WebSite X5 Demo Version iptir.

Altyapı İşleri
Hafriyat: Kort sahası seçimind WebSite X5 Demo Version fiye işlemleri yapılır. Ardından kortun etrafını s WebSite X5 Demo Version için temel atılır.
Çevre Hatıl Betonu: Çit zemin d WebSite X5 Demo Version hatıl için 8 ve 12 Q’luk demir çubuklarla hasır is WebSite X5 De
mo Version tu saracak olan çitlerin ana direklerini bağlamak WebSite X5 Demo Version tine belli aralıklarla 3” lik ankraj boruları yerl WebSite X
5 Demo Version : Hatıl betonlanarak kurumaya terk edilir.
Saha Dol WebSite X5 Demo Version e homojen bir şekilde oturması için kort geneli 15 WebSite X5 Demo Version iks dolguyla kaplanarak, üzerinden silindir geçiri WebSite X5 Demo Version lir.
Asfaltlama: Dolgunun üzerine ilk asfalt katman WebSite X5 Demo Version dökülür, silindir vasıtasıyla ezilir, iyice sıkış WebSite X5 Demo Version kalınlığında spor sahaları için özel olarak üretil WebSite X5 Demo Version abakası serilir ve üzerinden bir kez daha silindir WebSite X5 Demo Version rın iyice sıkışması sağlanır.

Demir Direk ve Tel Ör WebSite
X5 Demo Version ilmiş ankraj borularına, dikey direk boruları kayn WebSite X5 Demo Version ruların üstüne de üst, orta ve yatay borular deste WebSite X5 Demo Version lur. Daha sonra bu borulara takviye uygulanır. Kor WebSite X5 Demo Version karşılamak üzere uzun kenarlara merdivenli dikey WebSite X5 Demo Version klere 400 W kapasiteli Metal Halide projektörler y WebSite X5 Demo Version uygun elektrik tesisatı kurularak enerji iletilme WebSite X5 Demo Version işi bitirilir. Korta giriş – çıkış yapılabilmesi i WebSite X5 Demo Version yapılır.  Standartlara göre kortun uygun nok WebSite X5 Demo Version file demiri dikilir. Daha sonra akrilik kaplama i WebSite X5 Demo Version re tenis filesi gerilir.
Kortun etrafındaki direkle WebSite X5 Demo Version daldırma galvanizli ve PVC kaplı tel örgü gerilir WebSite X5 Demo Version lır. Bu çitler de klemenslerle vasıtasıyla direkle WebSite X5 Demo Version rla sağlamlaştırılır.

Akrilik Zemin Uygulaması
Daha WebSite X5 Demo Version silindirlerle iyice ezilen asfalt zemin basınçlı h WebSite X5 Demo Version ice temizlenir. Temizlik işleminin ardından ilk ka WebSite X5 Demo Version (Acrylic Resurfacer) uygulanır. Bunun üzerine de ö WebSite X5 Demo Version stem talep edilmiş ise 2 kat halinde Cushion katma WebSite X5 Demo Version akanın üzerine, (eğer Cushion Akrilik Sistem talep WebSite X5 Demo Version ilik kaplama üzerine)  2 kat halinde akrilik WebSite X5 Demo Version coat) atılmasıyla tenis kortuna ait zemin kaplama WebSite X5 Demo Version .
Çizgileme işlemleri de bitirildiken sonra kort ku WebSite X5 Demo VersionITF
FIVB
FIFA
BWF
IHF
FIBA
BİZE ULAŞIN
Osmangazi Mah. Bilal Habeşi Cad. Şeyh Şamil Sok. No:1 Sancaktepe / İSTANBUL
Tel: (0216) (0216) 311 09 94 | (0216) 311 09 96
Bu sitede yer alan içerikler izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. Copyright © 2019 Gözde İnş. Taah. Teks. Nak. Gıda Elekt. San. Dış Tic. Ltd. Şti. | Web Design by Devrim HAN
İçeriğe dön